İdavilla Bungalov Otel
İdavilla Bungalov Otel
Kazdağı Natura Otel
Kazdağı Natura Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Ankara’dan Kazdağları’na gitmek için 3 farklı yöntem var. Bursa veya Eskişehir üzerinden arabayla ya da Edremit Havaalanı’na uçakla gidebilirsiniz.

Ankara’dan Kazdağları’na Nasıl Gidilir?

Ankara’dan Kazdağları’na Nasıl Gidilir?

Erdemit ’de bulunan Kazdağları’na Ankara’dan bir kaçamak yapmak ve temiz havayı içinize çekmek isterseniz yaklaşık 6-6,5 saatlik bir yolculuk ile hayallerinize kavuşabilirsiniz. Bu süre gidilen arabanın hızına göre de değişiklik gösterebilir. Şöyle de söyleyebiliriz Ankara – Kazdağları arası mesafe yaklaşık 650 KM’dir. Uçakla gitmek isterseniz Ankara – Edremit arası tarifeli uçaklar var, o da yaklaşık 50-60 dakika sürmektedir.

Ankara’dan Bursa Üzerinden Kazdağları’na Gidiş

İlk olarak Ankara’dan Bursa’ya gitmeniz gerek. 382 km olan bu yolculuk ortalama olarak 4,5 saat sürecektir. Bursa’dan Balıkesir’e geçmeniz için 151 km yol ilerlemeniz yeterlidir. Bu yolculuk ortalama olarak 1,5 saat sürer. Balıkesir’e olan yolculuğunuzun ardından 90 km yol ilerledikten sonra ki bu yolculuk yaklaşık olarak 1 saat 15 dk sürecektir, Erdemite ulaşmış olacaksınız. Erdemit ‘den yapacağınız 8 km yolculuk sonrası Kazdağları’nın muhteşem temiz havasını içinize doya doya çekebilirsiniz.

Ankara’dan Kütahya Üzerinden Kazdağları’na Gidiş

Bu yol dağ yollarını da kapsar. Bundan 5 sene önce berbat haldeydi yollar ama şu anda hem modenleşti hem de mesafe kısaldı. Ayrıca, çift gidiş – çift gelişli yollar da bulunuyor. Bunun için sırasıyla Eskişehir – Tavşanlı (Kütahya) – Dursunbey (Balıkesir) – Balıkesir Merkez – Edremit güzergahını geçeceksiniz. Yolunuz yaklaşık 30-40 KM kısalacaktır.

Ankara’dan Kazdağları’na Otobüsle Gitmek

Ankara’dan birçok otobüs firması -neredeyse büyük firmaların tamamı- Edremit’e gitmektedir. İstediğiniz bir firmadan bilet alıp Kazdağları’na kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Zaten sitemizde yer alan Kazdağları otelleri de genellikle Edremit otobüs termaline yakındır. Ayrıca, Altınoluk ve Akçay’da da otobüs terminalleri var. İsterseniz otobüs firmalarının servisleri de oluyor, Edremit’e geldikten sonra istediğiniz yere servislerle de gidebilirsiniz.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Yeşilyurt Köyü

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?