İdavilla Bungalov Otel
İdavilla Bungalov Otel
Kazdağı Natura Otel
Kazdağı Natura Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

İstanbul’dan Kazdağları’na mı gitmek istiyorsunuz? Bu yazıda İstanbul’dan Kadağları’na gidiş yöntemleri bulunuyor.

İstanbul’dan Kazdağları’na Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Kazdağları’na Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden olan İstanbul’da yaşıyorsanız bazen kirli hava ve şehrin stresi sizi bunaltıyor olabilir. Şehir dışında yapabileceğiniz küçük bir tatil ile kendinizi şımartmanız sizin hakkınız. Ayrıca binaların içinde sıkıldıysanız sizin için doğayla iç içe olan bir tatil yapmak kaçınılmaz bir zorunluluk. Özellikle ülkemizin en güzel yerlerinden olan Kazdağları’nda bir gün bile geçirseniz yeniden doğmuş gibi canlanma imkanı kazanabilirsiniz.

İstanbul’dan Kazdağları’na Feribotla Nasıl Gidilir?

Eğer bir feribot yolculuğu ile Kazdağları’na gitmek istiyorsanız Bandırma üzerinden yolculuk etmeniz gerekmektedir. Bandırma’ya Bostancı’dan ve Yenikapı’dan feribotlar kalkıyor.

İstanbul’dan Bandırma feribotlarıyla kişisel arabanız sayesinde geçebilirsiniz. Ortalama olarak 1 saat 45 dakika kadar sürecek yolculuk ardından Susurluk yolu üzerinden Balıkesir’e bir yolculuk yapmanız gerekecek. Balıkesir’e kadar tahminen 3 saat sürecektir. Balıkesir’den sonra Erdemit’e yapacağınız yolculuğun ardından Akçay’ı geçiceksiniz ve Altınoluk sınırları içerisine girerek muhteşem Kazdağları’na merhaba diyebilirsiniz. Oldukça doğal ve muhteşem bitki örtüsüyle sizi karşılayacak olan zeytin ağaçları sayesinde tüm yorgunluğunuzu kolaylıkla üzerinizden atacaksınız.

İstanbul Anadolu Yakasından Feribotla Kazdağları’na Nasıl Gidilir?

Yukarıdaki anlatımın son kısmı burası için de geçerlidir. Eğer İstanbul Anadolu yakasında oturuyorsanız, Eskihisar – Topçular feribotuyla Yalova’ya geçebilirsiniz. Ya da Pendik’ten de feribotla geçebilirsiniz Yalova’ya. Ama Eskihisar daha ucuz oluyor ve sadece arabadan ücret alıyorlar. O da genelde 50-60 TL oluyor. Gidiş – dönüş alırsanız biraz daha ucuza gelecektir. Pendik’ten ve Yenikapı (Avrupa yakasından) gidiyorsanız, hem arabadan hem de yolculardan ücret alacaklar. Bazen güzel kampanyalar oluyor ve 50 TL’ye 2-3 yolcu ve araç için bilet alabiliyorsunuz. Yalova’dan sonra Bursa, Susurluk, Balıkesir ve sonunda da Edremit. Tahminen arabayla 5 ila 7 saat arası sürer.

Körfez Otobanından Kazdağları’na Nasıl Gidilir?

Malum yeni otoban açıldı ve İDO’nun 45 dakikada geçtiği körfez artık 5 dakikada geçiliyor ve otobana giriliyor. Otoban yolculuğu bir hayli kısaltıyor. Direkt olarak Bursa – Gemlik’ten çıkıyorsunuz. Susurluk, Balıkesir ve Edremit’e ulaşıyorsunuz.

İstanbul Avrupa Yakasından Kazdağları’na Nasıl Gidilir?

Eğer Beylikdüzü taraflarında değilseniz, üstteki anlatımları dikkate alabilirsiniz. Ama Edirne’ye yakınsanız Çanakkele üzerinden gitmek en mantıklısı çünkü Boğaz Köprülerinden geçmenize gerek kalmayacak. Tahminen 4-5 saat sürecektir yolculuk.

Kazdağları Nasıl Bir Yer?

Ülkemizin incisi niteliğinde olan Kazdağları; Çanakkale ve Balıkesir illeri arasında yer almış muhteşem manzara ve temiz havaya sahip bir yerdir. Genellikle yerli turistlerden çok yabancı turistlerin de ilgisini toplayan Kazdağları’nda birçok ünlünün de evi vardır. Genellikle şehir hayatından sıkılıp kafa dinlemek istediklerinde burayı tercih ederler. Sevecen haklı ve misafirperver davranışları yüzünden asla yüzünüz asık olarak geri dönmezsiniz. Doğal ve organik yemekleri sayesinde yeniden canlanmış olarak zaman geçirebileceğiniz Kazdağları birçok eski hikayeye konu olmuş bir yerdir.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Yeşilyurt Köyü

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?