İdavilla Bungalov Otel
İdavilla Bungalov Otel
Kazdağı Natura Otel
Kazdağı Natura Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Kazdağları gezilecek yerleri ile sizleri büyüleyecek. Kazdağları Hasanboğuldu Göleti, Sarıkız Tepesi, Mıhlı Çayı, Sütüven Şelalesi gezilecek yerlerin başında geliyor.

Kazdağları Gezilecek Yerler

Kazdağları Gezilecek Yerler

Kaz Dağları, ülkemizin en önemli zenginliğidir. Temiz havasıyla, zeytin bahçeleriyle, meşe ve kızılçam ormanları ile tam bir doğa harikası. Birçok efsaneye konu olmuş kaz dağları İda Dağı olarak da bilinir. Kalabalıktan uzak, sessiz, huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için en isabetli tercihtir. Alpler’den sonra dünyada ikinci sırada yer alan Kaz Dağları doğal güzellikleriyle saklı bir cennet.

Kaz Dağları’nda Gezip Görülecek Yerler

Sütüven Şelalesi, Sarıkız Yaylası’ndan başlayan ve Kızılkeçeli çayı üzerinde bulunan Sütüven Şelalesi yakınında Hasan Boğuldu Göleti ile Kaz Dağları’nın içerisinde muhteşem manzarasıyla misafirlerini ağırlayan bir doğa harikası.

Hasanboğuldu Göleti

Romalılardan kaldığı bilinen su kemerlerinin sütunları ziyaretçileri karşılar. Hafta içi kafa dinlemek, doğa yürüyüşleri yapmak için en ideal yerdir. Efsaneye göre buradaki gölette boğulan Hasan adlı aşıktan ismini almış, Hasan Boğuldu Göleti ya da Sütüven Şelalesi denilmiş bu alana.

Sarıkız Tepesi

Kaz Dağları’nın en yüksek üç tane tepesi Kazdağı Milli Parkı sınırları içerisinde yer alır. Sarı Kız, Baba Tepe ve Karataş Tepesi. Kaz Dağları’nın en yüksek tepelerinden Sarıkız Tepesi 1574 metre yüksekliğindedir. Kaz Dağları’nın efsanelere konu olan, Tahtacı Türkmenlerinin yüzyıllarca yaşam yeri olmuştur sarıkız tepesi, muazzam bir manzaraya sahiptir.

Mıhlı Çayı

Akçay’a 25 km mesafede, Roma döneminden kalma köprüsü, yemyeşil doğası, göletine akan Mıhlı Çayı tam anlamıyla gizli bir cennet. Etrafı çam, çınar, zeytin, defne, incir, armut ağaçları, kekik ve böğürtlenlerle çevrili bir dere kenarı burası.

Kızılkeçili Köyü

Kızılkeçili Çayı’nın yanında bulunan Kızılkeçili Köyü tarihi’ nin 1890’lardan beri yerleşim yeri olduğu söyleniyor. Günümüzde yeni yapılan villalarla köy yeniden hayata dönmüş. Piknik alanı olarak kullanılan köyde 850 yıllık bir çınar ağacı da vardır.

Kaz Dağları’nda Yapılabilecek Aktiviteler

Sıcak yaz günlerinde serin ve sakin bir doğa da bulunan kazdağları otelleri evinizi aratmayacak sıcaklıktadır, fakat o kadar fazla yapabileceğiniz aktivite var ki, otelde çok fazla vakit geçirilemeyebilir.

  • Yoga ile rahatlamak, bedeni ve aklı güçlendirmek isterseniz tam yerindesiniz.
  • Kaz Dağları’nda safari turlarına kesinlikle katılmalısınız, bir tarafınız uçurum olunca adrenalini had safhada yaşarsınız.
  • Trekking yaparak stres atabilirsiniz.
  • Termal kaplıcalarda sıcak suda stres atabilirsiniz.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Yeşilyurt Köyü

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?