İdavilla Bungalov Otel
İdavilla Bungalov Otel
Kazdağı Natura Otel
Kazdağı Natura Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Kazdağları kamp alanları Kaz Dağı Milli Parkı içerisinde ve dışarısında diye ayrılır. Bazı Kaz Dağları kamp yerlerinde ateş yakmak yasaktır.

Kazdağları Kamp

Kazdağları Kamp

Kaz Dağları, Alp Dağları’ndan sonra dünyanın en temiz ikinci yüksek oksijen oranıyla, en temiz havasına sahiptir. Tabi durum öyle olunca ziyaretçileri çok fazla oluyor. Yakınlarında oteller bulunmaktadır, fakat kimi doğaseverler ormanda doğa ile tamamen baş başa kalmak için kamp yapmak isterler.

Kazdağları’nda Nerede Kamp Yapılır?

Kaz Dağları’nda nerede kamp yapılır? Yayla çadırlı kamp alanı, Kazdağları Miili Parkı sınırları içinde bulunur, fakat milli park içerisinde ve çevresinde ateş yakmak yasaktır. Bu nedenden dolayı her türlü kamp malzemelerinin yanınızda bulunması gerekir. Diğer bir kamp alanı ise Hızır kamp alanıdır.

Mehmetalan Köyü Kamp Alanları

Hızır Kamp, Mehmetalan Köyü’ne 2 km uzaklıktadır. Milli park sınırlarına yürüme mesafesindedir. Kampın içinden geçen zeytinli çayının serin sularında yüzülebilir, doğa yürüyüşleri yapılabilir. Ayrıca çadırı olmayanlara, taş ya da ağaç ev alternatifleri mevcuttur. Endes Kamp, Kaz Dağları’nda meditasyon ve yoga yapmak ayrıcalıktır, bu kamp alanında 2 adet yoga evi bulunmaktadır. Yoga evleri nehir kenarındadır, bülbül ve su sesleri arasında meditasyon yapılabilir.

Kazdağları Darıdere Kamp Alanı

Darıdere kamp alanı, bu kamp alanın dada ateş yakmak yasaktır, fakat kamp alanı tesisi mangal hizmeti vermektedir. Bunun yanında yapılabilecekler oldukça çoktur. ATV turları, doğa yürüyüşleri, bisiklet turları, yoga ve meditasyon yapılabilir. Edremit körfezinin iç tarafında yer alan zeytinli kampı, kamp için konaklanabilecek alan belediyeye ait dinlenme parkıdır. Yapılan gezilerle doğa güzelliklerini ziyaret edilebilir ve denizin tadına varmak için en uygun yerdir.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Yeşilyurt Köyü

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?