İdavilla Bungalov Otel
İdavilla Bungalov Otel
Kazdağı Natura Otel
Kazdağı Natura Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Kazdağları nerede merak ediyor musunuz? Kazdağları haritası ile Kazdağları nerede öğrenebileceksiniz. Kazdağları, Balıkesir - Çanakkale sınırında yer alıyor.

Kazdağları Nerede? Kazdağları Harita

Kazdağları Nerede? Kazdağları Harita

Kazdağları, önemli bir kısmı Balıkesir’de yer alan ama Çanakkele sınırlarına da taşan bir dağ topluluğudur. Birden fazla tepeden oluşan Kazdağları, Ege Denizi’nin özellikle de Edremit Körfezi’nin üzerinde yer alır. Öyle ki, Balıkesir’den Akçay’a, Altınoluk’a ya da bölgedeki diğer tatil beldelerine giderken, sol tarafınızda Ege Denizi, sağ tarafınızda ise Kazdağları bulunmaktadır. Aynı şekilde Çanakkale’den de bölgeye gelirken benzer bir durum söz konusudur.

Yazımızın sonunda detaylı olarak Google Kazdağları Haritası da bulunuyor. İsterseniz canlı haritaya bakarak da yol tarifi alabilirsiniz.

Kazdağları Haritası

Üst kısımda gördüğünüz üzere Kazdağları’nın daha yeşil ve önemli alanları Balıkesir sınırları dahilindedir. Uzantıları ise Çanakkale şehrine taşmıştır. Ancak, genel olarak Kazdağları için Balıkesir – Çanakkale sınırında yer alıyor diyebiliriz. Kaz Dağı bünyesinde Kazdağı Milli Parkı da bulunmaktadır. Sağ tarafındaysa Talimalanı Mesire Yeri bulunur. Bu yeşillik alan da Kazdağları gibi ormanlık bir yerdir.

Edremit Kocaseyit Havaalanı

Kazdağları, hava alanına da bir hayli yakındır. Kaz Dağı‘nın en dış noktalarına göre düşünürsek hava alanı yaklaşık 20 km ve 20-25 dakika mesafededir. Toplu taşıma (minibüs) ile Akçay, Zeytinli, Kızılkeçili Köyü gibi dağın başlangıç noktalarına da ulaşım mümkündür.

İstanbuldan Kaz Dağına Ulaşım

İstanbul’dan Kaz Dağı’na Ulaşım

İstanbul’un hangi yakasından ve hangi ilçesinden çıktığınız önemli olsa da yaklaşık olarak İstanbul’dan Kazdağları’na 6 saatte ulaşabilirsiniz. Karayoluyla 430 km olan yol, eğer İstanbul – Bandırma feribotuyla gelirseniz 300 km’ye kadar azalabiliyor. Körfez otobanı ve Osmangazi köprüsü de yapıldığı için yolculuk biraz daha kısaldı. Hatta İstanbul Anadolu yakasından 4 – 4.5 saatte bile Kazdağları’na ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan Kazdağları’na Ulaşım

Eğer, Ankara’dan Kaz Dağı’na gelecekseniz de daha önceden hazırladığımız makalemize göz atabilirsiniz. Yazıya gitmek için tıklayın.

Balıkesir – Kazdağları

Balıkesir merkezden Kazdağları yaklaşık 90-100 KM olup aracın hızına göre 60-70 dakikalık bir yolculukla ulaşılabilir. Balıkesir merkezden hafta sonları piknik yapmaya ve bölgede temiz hava solumaya dahi gidilebilir.

Çanakkale – Kazdağları

Çanakkale merkezden Kazdağları Köyleri yaklaşık 70 km olup 1.5 saatlik yolculuk sonrasında ulaşılabilir. Kazdağları geniş bir coğrafya olduğu için neresine gideceğiniz de önemlidir. Bazı yerlere ise 100 km’den fazla uzaklıktadır ama en uzak noktasına dahi 2 saatte ulaşabilirsiniz.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Yeşilyurt Köyü

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?