İdavilla Bungalov Otel
İdavilla Bungalov Otel
Kazdağı Natura Otel
Kazdağı Natura Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Kazdağları piknik alanları yönünden bir hayli zengindir. Pınarbaşı Piknik Alanı, Şahin Deresi Kanyonu, Çağlayan Piknik Yeri ve dahası Kazdağları’nda.

Kazdağları Piknik Alanları

Kazdağları Piknik Alanları

Şehrin toz ve pisliğinden bıktıysanız bir köyde ya da bir dağın yamacında piknik yapmak kadar muhteşem bir şey yoktur. Özellikle şehirler de yeşillik olan bölgelerde yapılmaya çalışılan piknikler şehrin kötü havasından asla sizi uzaklaştırmaz. Eğer kaliteli bir piknik keyfini yaşamak ve çocuklarınızla birlikte sizin de temiz havaya doymanızı istiyorsanız Kazdağları piknik alanları tam size göre diyebiliriz.

Kazdağları Köylerinde Piknik Alanları

Kazdağları piknik alanları oldukça çeşitlidir. İçerisinde birçok köy bulunduran Kazdağları etrafında tamamen temiz hava ve muhteşem manzara karşısında piknik yapabilirsiniz. Ayrıca burada yapacağınız bir piknik bile öncekilerden oldukça farklı olacaktır. Piknik yapmadan önce Kazdağları’ında bulunan pazara uğrayarak piknik esnasında tüketmeniz için yiyecek alabilirsiniz. Alacağınız meyve ve sebzeler tamamen organik olduğu için hem vücudunuza hem de ailenize oldukça fayda sağlayacaktır. Ayrıca taze olarak pazar alanında satılan yeni sağılmış süte çocuklarınız oldukça bayılacaktır.

Kazdağı Piknik Alanları Nasıl?

Kazdağları piknik alanları olarak oldukça geniş bir seçeneğe imkan veriyor. Özellikle zeytin ağaçlarının altında yapılan piknikler de mis gibi zeytin kokusu eşliğinde muhteşem bir deneyim sunuyor. Şehrin pis havasına karşın bu temiz ve bol oksijenli hava ciğerlerinizi yeniden canlandırabilecek özelliktedir. Eğer siz de Kazdağları piknik alanlarında piknik keyfi yapmak istiyorsanız kesinlikle yanınıza üzerinize alabileceğiniz bir kıyafet almayı ihmal etmeyin. Kazdağları’nın soğuk havası akşam saatlerinde oldukça fazla sizi ve ailenizi üşütebilir.

Köylerin Taze Yiyeceklerini Tercih Edebilirsiniz

Özellikle buraya piknik için gelenlerin yaptıkları en büyük hata yanlarında piknik için yiyecekler getirmektir. Kazdağları piknik alanlarına gidiyorsanız siz siz olun kesinlikle böyle bir hata yapmayarak köyün taze sebze ve meyvelerine bir şans tanıyın. Şehir ile köy arasında ki yiyecek kalitesini ve tadının farkını kendiniz de böylece kolaylıkla test etmiş olursunuz.

En iyi Kazdağı Piknik Alanları Nerede?

Pınarbaşı: Kazdağı’nda piknik yapacakların ilk tercihi olan Pınarbaşı piknik severler tarafından oldukça rağbet gören bir yer. Akçay ile arasında 6 km mesafe olan Pınarbaşı Orman Müdürlüğü aracılığı ile işletilen bir piknik alanı. Aynı zamanda içerisinde bir adet balık üretim çiftliği bulunuyor.

Şahin Deresi Kanyonu

Şahinderesi Kanyonu: Eğer yüksekleri seviyor ve manzaraya aşık olmak istiyorsanız Kazdağı’nda bulunan Şahinderesi Kanyonu tam size göre diyebiliriz. Bol su kaynağı bulunan bölge de ayrıca binlerce ağaç bulunuyor. Tüm bu doğa ile iç içe piknik yapabileceğiniz pek çok yer de mevcut.

Çağlayan Piknik Yeri

Akçay’a bağlı Kızılkeçili Köyü’ne 3 km mesafede olan Çağlayan Piknik Yeri gerçekten muhteşem bir ağaca ev sahipliği de yapıyor. Kültür bakanlığı tarafından kanıtlanmış 800 yıllık bir çınar sizi burada karşılıyor. Piknik alanları ise oldukça geniş ve ferah bir yerde.

Hanlar

En çok gidilen piknik alanlarından olan Hanlar gerçekten muhteşem bir doğa manzarasını bir arada toplamış bir yer. Aynı zamanda bir sürü restorana da ev sahipliği yapan Hanlar eğer yolunuz Kazdağları’na düşerse gitmeniz gereken bir yer.

Güre Gelinçamı Piknik Yeri

Halka açık piknik yerlerinden olan Güre Gelinöamı Piknik yeri Güre Köyü’nde yer alıyor. Sarıkız etkinliklerinin bir bölümü bu Kazdağı piknik alanında yapılıyor.

Paylaşmak İster Misiniz?
« Önceki Haber Tahtakuşlar Köyü
Sonraki Haber » Yeşilyurt Köyü

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?