İdavilla Bungalov Otel
İdavilla Bungalov Otel
Kazdağı Natura Otel
Kazdağı Natura Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Kazdağları turları ile sizler de bu güzel coğrafyayı en iyi şekilde gezebilirsiniz. Kazdağları turu için Kazdağları otelleri ile ya da Kazdağı Tur firmaları ile iletişime de geçebilirsiniz.

Kazdağları Turu

Kazdağları Turu

Kazdağları Biga Yarımadası’nda yer uzanmakta olup Çanakkale’ye 90 km ve Balıkesir’in Edremit İlçe’sinde yer almaktadır. Büyüleyici bir doğanın içerisinde yer alan Kazdağları birçok mitolojik anlatıya konu olmuştur. Ayrıca Edremit Körfezi’nin etkileyici manzarasına da buradan tanık olabilirsiniz. Bu bölgeyi saran ormanlar sayesinde bölge oksijen deposu görevi de görür. Kanyon ve vadilerin varlığı sayesinde üzerindeki bitki örtüsü ve hayvan türü çok çeşitlidir.

Sahilden başlayan bitki örtüsü dağların yüksek kesimlerine kadar uzanır. Kızılçam, karaçam ve meşe gibi birçok ağaç türü ile karşılaşmak mümkündür. Yasa ile korunan bu bölgece sadece burada yetişen Troya Çamı Kazdağı’nın yanında birçok şifalı bitki de bulmak mümkündür.

Kazdağları’nda Gezilecek Görülecek Yerler

Asos, Troya, Zeus Atları, Adatepe Köyü, Başdeğirmen Şelalesi, Roma Köprüsü, Küçükkuyu, Türkiye’nin tek Zeytinyağı Müzesi, Tahtakuşlar Köyü Etnografya Galerisi. Görüldüğü üzere doğal manzara ve termallerin haricinde birçok tarihi güzellik mevcut. Ayrıca burada bütçenize ve kişi sayınıza göre konaklama imkanına sahipsiniz. Birçok oda ve grup seçenekleri mevcut olup Akçay, Zeytinli, Küçükkuyu, Assos, Ayvalık, Cunda, Balıkesir, Edremit ve Çanakkale İli bu bölgeye çok yakın mesafededir.

Kazdağları Turları

İçerisinde bir çok seçenek bulunmakla birlikte daha çok tercih günübirlik turlar bu bölgenin vazgeçilmezidir. Zeytin Hasadı Turu, Jeep Safari Turu, Şelaleler Turu, Kazdağı Jeep Zirve Turu, Kazdağı Jeep Şahindere Kanyonu Turu, Kirse Alanı Turu, Bisiklet Turu, Trekking olmak üzere birçok tur seçeneği mevcuttur. İşte en çok tercih edilen turlar:

Kazdağları Jeep Safari Turları

Başta Kirse Alanı, Şahindere olmak üzere birçok tura katılabilirsiniz. Karacadağ’ın eşsiz güzelliğine tanıklık etmek istiyorsanız mutlaka denemek isteyeceğiniz bu aktivite sizin için ayrı bir deneyim olacak.

Kazdağları Bisiklet Turu

Kazdağı’nın zirvelerindeki bol oksijeni almak için ziyaretçilerin çoğu bu deneyimi yaşamayı tercih ediyorlar. Farklı kalkış noktaları olan bu tur yaklaşık 7 km sürmektedir.

Kazdağları Trekking

Genellikle rehber eşliğinde yapılan bu uzun ve yorucu yürüyüşler Kazdağları turlarının olmazsa olmazıdır. Bol oksijen, doğa ve rehberin anlatısı eşliğinde bir tarih yolculuğu.

Paylaşmak İster Misiniz?
« Önceki Haber Kazdağları Müzeleri
Sonraki Haber » Yeşilyurt Köyü

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?