İdavilla Bungalov Otel
İdavilla Bungalov Otel
Kazdağı Natura Otel
Kazdağı Natura Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Kazdağları’nda ne alınır diye soruyorsanız, Kaz Dağları’nın yerel halkından alışveriş yapmalısınız. Kazdağları’nda birçok hediyelik eşya da satılıyor.

Kazdağları’nda Ne Alınır?

Kazdağları’nda Ne Alınır?

Turistik olarak ziyaret ettiğimiz yerlerden bir şeyler almak oldukça önemlidir. İlerleyen zamanlarda aldığınız şeyler size orada yaşadığınız deneyimleri hatırlatacak nitelikler taşır. Kazdağları’na gittiğiniz de ise alacağınız şeyler midenizi organik besinler ile dolduracağınızın bir göstergesi niteliğindedir. Kazdağları’da ünlenen ve en çok satışı yapılan zeytinyağının etli zeytinlerden yapıldığını ve tamamen doğal olarak üretildiğini düşündüğünüzde bile ağzınızın bir nebze de olsa sulandığına eminiz.

Kazdağları’nda Yerli Halktan Alışveriş Yapın

Özellikle Kazdağları gibi yerli halkın organik olarak yetiştirdiği besinlerden almak oldukça önem taşır. Kahvaltılık olarak kullanabileceğiniz akasya, incir ve mandalinalar gerçekten şehir ortamında alacağınız marketler de satılan yiyeceklerden oldukça organik ve sağlıklıdır. Özellikle alacağınız yöresel zeytinyağları ve reçelleri misafirlerinize ikram ettiğinizde şehir hayatında satın aldıklarından farklı ve daha tatlı oldukları yorumunu kolaylıkla alabilirsiniz. Ayrıca satın alacağınız bal ile doğal olarak Kazdağları’nın eteklerinde yetişen bitkilerin çiçeklerine konan bal arılarının deva niteliği taşıyan balına sahip olabilirsiniz.

Kazdağları Organik Besinleri

Kazdağları’nda yaşayan köylü halk tamamen organik olarak yetiştiricilik yaptıkları için doğal ve halkın kendi elleriyle ürettikleri sağlıklı ürünlerdir. Sağlıklı ve organik besinlerle beslenen vücudunuzun da güçlenmesi beklenilen bir gerçektir. Kazdağları’nda yetişen şifalı otlardan olan oğul otu, ısırgan, ada çayı, dağ kekiği gibi lezzetleri satın alarak sofranızı şenlendirebilirsiniz. Köy halkının kendi için kışlık olarak yaptığı salça, reçel ve erişte gibi doğal besinleri köy pazarlarında kolayca bulabilir sizde onlar sayesinde kışı sağlıklı ve organik yiyecekler ile geçirebilirsiniz.

Kaz Dağı Hediyelik Eşyalar

Eğer Kazdağları’na ziyaretiniz yaz ve bahar aylarına yakın tarihlerde olacaksa yörenin kadınlarının el emekleriyle dokunan farklı işlemeli kumaşları, örgüleri, dantelleri ve tekstil ürünlerini uygun fiyata köy pazarından satın alabilirsiniz. Köy pazarlarında satılan Kazdağları’na özel hediyelik eşyaları ve takıları da gitmeden satın alarak sevdiğiniz yakınlarınıza hediye etmek için muhteşem bir tercih olabilir.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Yeşilyurt Köyü

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?