İdavilla Bungalov Otel
İdavilla Bungalov Otel
Kazdağı Natura Otel
Kazdağı Natura Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Kazdağlarında bulunan çeşitli otellerde konaklayıp tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Safari, Tekne turu, Termal Kaplıcalar gibi aktivitelerle gününüzü eğlenceli şekilde geçirebilirsiniz.

Kazdağlarında Tatil

Kazdağlarında Tatil

İlkbahara adım atıldığı şu günlerde bireylerin tatil yapma arzuları da yeşermektedir. İnsanların yoğun çalışma tempolarından bir an olsa da kaçabilmeleri için turizm yerleri de kampanyalarına başlamış bulunmaktadır. Bu tatil yerlerinden biride kuşkusuz Balıkesir ve Çanakkale sınırları içerisinde bulunan Kazdağı tatil yöresidir.

KAZDAĞLARI NEREDEDİR?

Biga yarımadası boyunca uzanan Kazdağları etrafında, Eybek Dağı, Gürgen Dağı, Baba Dağ, Karataş tepesi, Sarıkız tepesi bulunmaktadır. Karataş tepesi, Kaz dağları’nın en yüksek tepesidir. Alp dağları’nın ardından Dünya’nın en temiz ve yoğun oksijenin bulunduğu bölgedir.

KAZDAĞLARI’NA NASIL GİDİLİR?

İstanbul’dan hareket etmekte olan birey, ilk önce Bursa’ya, ardından Balıkesir’e, sonra Edremit’e, buradan itibaren de yaklaşık 8-10 km sonra Kaz dağlarına ulaşabilir. Birey kendi özel aracı ile gitmek isterse, yaklaşık olarak 5-6 saat süren bir yolculuk yapmak durumundadır. Bu yolculuk sırasında Susurluk’a uğrayıp meşhur Susurluk tostundan yemeyi ve ayranın dan içmeyi kesinlikle unutmamalıdır.

KAZDAĞLARI’NDAKİ OTELLER

A) Kazdağı Natura Otel; Edremit ilçesinin Kızılkeçili köyü mevkiinde bulunan 16 oda 42 yataklı Kazdağı eteklerinde ki muhteşem bir doğal manzarası ile misafirlerini ağırlamaktadır. Denize uzaklık mesafesi 2.5 km dir.

Çevre Aktiviteleri;

1) Trekking
2) Safari
3) Ayvalık adalarına tekne turu
4) Bergama ve Assos antik kentlere gezi

B) Gökyüzü Butik Otel; Güre köyü mevkiinde bulunan 15 oda 42 yataklı Edremit körfezine tepeden bakan yönü ile turizm için gelenlere görsel bir şölen sunmaktadır. Denize uzaklık mesafesi 400 metredir. Körfez Havaalanı’na mesafesi 15 km dir.

Çevre Aktiviteleri;

1) Kazdağları’na yürüyüş yapmak
2) Safari
3) Termal kaplıcalar.

C) İkizler Konuk Evi; Tahtakuşlar köyü mevkiinde bulunan 12 oda 35 yataklı dağ ve deniz manzaralı otantik bir yerdir. Körfez Havaalanı’na mesafesi 15 km dir.

Çevre Aktiviteleri;

1) Kazdağları’na yürüyüş yapmak
2) Safari

Paylaşmak İster Misiniz?
« Önceki Haber Kazdağları Turu
Sonraki Haber » Yeşilyurt Köyü

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?