İdavilla Bungalov Otel
İdavilla Bungalov Otel
Kazdağı Natura Otel
Kazdağı Natura Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Mıhlı Çayı, Kazdağları içerisinde yer alan muhteşem bir doğal güzelliktir. Mıhlı Çayı ve Kazdağları hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Mıhlı Çayı

Mıhlı Çayı

Ülkemizde bulunan doğal güzelliklerin bilinmeyenlerinden, ancak kendini ziyaret ettikten sonra aşık olmayacak kişi sayısının pek az olduğu Mıhlı Çayı, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde bulunmaktadır. Kazdağları’na gelen ve bu bölgeyi ziyaret eden kişilerin birçoğu da Mıhlı Çayı’nı ziyaret etmektedir. Mıhlı Çayı, Kazdağları içerisindedir ve Çanakkale ile Altınoluk bölgesinin ortasında kalan bu çayın içerisinde bir de şelale bulunmaktadır. Suyunun oldukça soğuk olduğu bilinen, Altunoluk’u ziyaret eden ziyaretçilerin de aynı zamanda favorileri arasında yer almaktadır.

Mıhlı Çayı, Doğal Güzelliğiyle Büyülüyor

Çay, bir ormanlık alanın içerisinde kalmış olduğundan ötürü genellikle bu alana piknik yapmak isteyenler, mangal yapıp eğlenecek olan kişiler, yüzmek isteyen kişiler ya da sakin vakit geçirmek isteyen herkes gelebilmektedir. Kazdağları Mıhlı Çayı doğal bir bölge olmasına karşın, bölgenin işletmecileri de bulunmaktadır. Bu bölgeyi ziyaret etmek istiyorsanız, tabelalarda Mıhlı Çayı’nı gördükten sonra neredeyse 5 kmlik bir alanı takip edeceğinizi unutmayın. Bölgenin yolu oldukça bozuk olmakla beraber, size zor anlar yaşatacağından da bahsetmek mümkün olabilir. Mıhlı Çayı, son zamanlarda halkın sık sık ziyaret ettiği, sosyal medyadan da fotoğraflarını paylaştığı oldukça popüler bir alan olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Çayın sularının soğuk olması, kaynağın temiz olduğu anlamını taşıdığı için çay etrafında dinlenmekte olan pek çok kişi buradan temiz su toplamayı da tercih etmektedir.

Kazdağları Otelleri ve Mıhlı Çayı Gezisi

Bildiğimiz kadarıyla birçok Kazdağları otelleri bu doğal güzelliğe geziler düzenliyor. Eğer ki bir Kazdağı konaklama tesisine gidiyorsanız, kesinlikle bölgenizdeki güzellikler hakkında bilgi isteyin. Çünkü bu tarzda doğal güzelliklerin bazılarını sadece yerel halk ve otel çalışanları biliyor.

Mıhlı Çayı Değirmeni

Bölgede bir de değirmen bulunuyor. Bu değirmen, bölgede günümüze kadar bozulmada kalabilmiş yegane yapılar arasında bulunuyor. Bölgede daha önce eski bir Rum Köyü’nün bulunduğuna, değirmenin de bir Rum Köyü’ne ait olduğu tahmini bulunuyor. Bunun dışında, alanda bulunan görevliye sorarak, bu değirmen ve tarihi hakkında da bilgi edinebilmeniz mümkündür. Burada bulunan göl, yaklaşık 25 ila 30 metre derinliğe sahip olarak bilinir.

Paylaşmak İster Misiniz?
« Önceki Haber Küçükçetmi Köyü
Sonraki Haber » Yeşilyurt Köyü

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?