İdavilla Bungalov Otel
İdavilla Bungalov Otel
Kazdağı Natura Otel
Kazdağı Natura Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Yolören Köyü, Kazdağları’nın Edremit sınırları içerisinde yer alıyor. Edremit’teki Yolören Köyü sevimli ve tarihi yapısıyla dikkat çekiyor.

Yolören Köyü Edremit

Yolören Köyü Edremit

Eğer biraz kafa dinlemek istiyorsanız ve tatil için sakin ve huzurlu bir köy arıyorsanız bu listenin başında kesinlikle Kaz Dağları’ndaki Yolören Köyü gelmelidir. Eski adı Araplar`dır. Türkmen veya yörük boylarında Araplar adlı obalara rastlanması olağandır.

Misafirperver halkı tarafından çok iyi bir şekilde karşılanacağınız köyde doğayla iç içe yaşadığınız zamanlarda sürekli olarak aklınızdan buraya yerleşmek geçecek. Kaz Dağı’nın eteklerinde yer alan Yolören Köyü yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanları haline son yıllarda gelmeye başlamıştır. Fakat buna rağmen hala kendi doğallığını korumaya kararlı halkı huzuru korumaktadır.

Yolören Köyü Yemekleri

Kafa dinlemek istediğiniz zamanların yanında muhteşem yöresel yemeklerin tadına bakmak için de gidebileceğiniz bir köy olan Kazdağları Yolören Köyü, emin olun daha önce bu kadar güzelini yemediğinizi düşüneceğiniz muhteşem bir sofra çeşidine sahip bir köy. Özellikle doğadan toplanan meyvelerden yapılan reçelleri sabah kahvaltılarında köy ekmeği ile birlikte tüketildiğinde dillere destan bir tat veriyor. Aynı zamanda zeytinyağı ile yapılan doğal yemekleri yedikten sonra şehir hayatında alıştığınız fastfood yemekleri artık yiyemez hale gelebilirsiniz.

Yolören Köyü Hediyelik Eşyaları

Kazdağları Yolören Köyü’nden yolunuz geçtiyse özellikle köyün yerli halkının pazarlarda satışını yaptığı hediyelik eşyalardan almayı sakın ihmal etmeyin. Kaliteli bir şekilde dokunmuş olan yöresel kıyafetler, hediyelik takılar, hediyelik eşyalar ile sevdiklerinize hediye vermek konusunda birçok seçeneğe sahip olabilirsiniz. Ayrıca tamamen yörenin topraklarında yetişen şifalı bitkiler sayesinde kendinize bir çay demleyebilir ve şifa niteliği olan çaydan aldığınız her yudumda yeniden doğmuş gibi hissetmenin keyfini sürebilirsiniz.

Paylaşmak İster Misiniz?
Sonraki Haber » Yeşilyurt Köyü

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?